pátek 4. dubna 2014

Miami

Miami , the Beautiful. Přesněji Miami Beach, ale to málo lidí rozlišuje. Přitom tato města mají různé samosprávy, úřady, policii, hasiče a úplně jinou atmosféru.Čili, když píšu Miami, 90% času tím myslím Miami Beach.

Když se zeptám lidí, co si myslí o Miami, většinou se shodnou, že je to město krásných lidí, kde celoročně svítí slunce, kde je nekonečná zábava a nejlepší kluby světa. Lidé sem chodí za odpočinkem i za vzrušením, zažít malou Latinskou Ameriku, setkat kulturu z různých koutů světa a vidět nevídané pouliční umění - jedinečný Art Deco styl, nebo se nadýchat tropického vzduchu a vyvalit se na nekonečných plážích s bílým pískem.
Jednoduše, romantické, vzrušující, umělecké, plážové: Miami je místo kde se sny stávají skutečností.

Co nabízí South Beach?

South Beach, "hlavní město" Miami Beach, je místo, kde si může užívat úplně každý.Scéna South Beach má velmi daleko od stereotypu. Najdeš zde surfaře jezdících na vlnách tyrkysového oceánu, modelky pózujúce po zlatavém písku, i lidi na kolečkových bruslích brázdících Ocean Drive. Hyper, opálené celebrity a Hipster natření opalovacím olejem vysedávají v kavárnách po okrajích chodníků, designérskými obchody, špičkové lounge-bary a naznámejšie kluby světa otevřené do východu slunce. Díky těmto faktům je South Beach ideálním místem na chillovanie po tom, jak jste si podívali World Erotic Art Museum (Muzeum Erotické umění). Mezi místa, která nemůžeš vynechat patří i Nikki Beach, club SET a samozřejmě co se týče restaurací - Joe 'Stone Crab, kde si můžeš koupit legendární limetkový koláč.


Obdivuj Art Deco styl po Ocean Drive

Zapomeň na písek, udělej si okruh kolem Art Deco budov na South Beach, abys zachytil zlatou éru architektury. Najdeš zde hotely, které vyrostly v období 20-tých let, když do designérského světa přišel divadelní styl staveb. Podél Ocean Drive najdeš nejlepší z těchto skvostů. Pokud půjdeš kolem, všímej si krásu Hotelů Park Central a Imperial.Právě zde se vyplatí začít s okruhem po Art Deco District, kde se nachází více než 800 takových budov z období 1930 až 40-tých let.


Najdi v sobě kousek Kubánce v Little Havana

Toto místo rozhodně vzbudí v tobě představu, jak chutná Kuba. Miamské Kubánci jsou nesmírně hrdí na tuto městskou čtvrť, i když zde nežijí. Calle Ocho (8. ulice) a jeho okolí je ukázkou amerického snu, za kterým šlo stovky tisíc Kubánců, kteří začali proudit do Miami poté, co Fidel Castro přišel k moci v roce 1959. Najdeš zde repliky restaurací a obchodů, které vypadají přesně tak, jak originály doma na Kubě. Dokonalé iluzi hraje do karet i silný kouř doutníků ve vzduchu, latinská hudba a autentické domy.

Zažij opravdový ¨ Sex ve městě ¨ moment

Ti, které už nebaví hemžící se ulice Ocean Drive, si přijdou na své na stylové pěší zóně Lincoln Road, rozprostírající se mezi ulicemi Alton Road a Washington Avenue. Ikonický guru architektury - Morris Lapidus byl designérem této ulice v 1950-tých letech. Je to jižní verze New Yorského Fifth Avenue. Kavárny, kluby, restaurace a butiky po celé délce této promenády, která vypadá nádherně díky $ 16 milionové přestavbě. Toto by bylo dokonalé místo pro ženy ze Sexu ve městě, které by capkaly od obchodu k obchodu, aby si mohli vychytat všechny stylové módní skvosty. Nejlepší kavárny jsou Segafredo, Van Dyke (živá hudba), Balanc. Pozoruhodnými body jsou i známý gayclub Score uprostřed promenády, Divadlo The Lincoln Theatre a kina Regal South Beach Stadium.


Vstup do světa pohádek ve Vizcaya Museum & Gardens

Na Biscayne Bay je pozoruhodný turistický bod - Vizcaya Museum & Gardens, který představuje italský renesanční styl. Cítíš se přesně, jako kdyby si byl součástí pohádky. Je to až bizarní, najít palác postavený v Evropském stylu na místě, kde chodí milovníci krásných pláži. Je to velmi populární místo na svatby, najisto tě unese do zlatých dob.
Večeř se stylem v jedné z klasických miamské restauraci
Ve světě blyštící se krásy krásní lidé potřebují místa, kde si mohou užívat fantastické kulinářské dobrodružství. Steakhouse The Forge, který má interiér v nádherném rokoko stylu, jednou hostil Franka Sinatry a Richarda Nixona. Dodnes mají v archivu víno Château Lafite Rothschild ročník 1822 v hodnotě $ 150 tis., Aby dokazovali svou špičkovou kvalitu.

Udělej si malý trip na Key Biscayne

"Key" (Klíč) jako lokální lidé volají Key Biscayne, je nejjižnější ostrov souostroví Florida Keys. Svůj život začal žít kolem roku 1900 jako exkluzivní resort, který v 70-tých letech přilákal i amerického prezidenta Richarda Nixona. Ten si tu dokonce koupil i dům. Key možná není tak nádherný ostrov, jakým je Miami Beach, jistě zde najdeš méně povrchní vyumělkovaní krásy, avšak ticho a klid na tomto ostrově rozhodně vykompenzuje tuto skutečnost. Je zde méně nočního života, nebo obchodů, avšak mnohem více přírody - nádherné, zachovalé pláže, dva parky přímo u oceánu, cyklistická trasa a nádherný výhled na Miami.

Zažeň žízeň studeným pivem

Pokud tě přestane bavit pít bonbónově obarvené Martini v třpytivých barech a restauracích, nemusíš zoufat. Když chceš zajít na jednoduché místo, kde si umíš pokecat s kamarády nebo lokálními lidmi a dát si při tom dobře vychlazené pivo, máme pro tebe řešení. Bar Abbey na South Beach má v nabídce nejen americké piva a evropské importy ale i své vlastní piva. Abbey je dnes již módě bar, ale stále je tam nádech pivnice z levné cenové kategorie. Větší pivnice s aktivitami jako šipky, kulečník a i. je ještě Lost Weekend na Espanola Way. Vždy zde narazíš do místních lidí, kteří si přišli dát na poměry South Beach levné pivo, nebo si pochutnat na dobrotách, které jsou v nabídce kuchyně Lost Weekendu - Alibi. Když máš nejraději irské puby - zajdi do Playwright na Washington Avenue.

Nahoď se do klubu

Miami je asi nejznámější pro svou reputaci nočního života. Pokud se však chceš dostat do nejlepších klubů světa (LIV, Mansion, SET, Mokai, Story, Cameo aj.)., Musíš se patřičně i obléknout. Je však mnoho schovaných menších klubů nebo lounge barů, kde se můžeš zabavit i bez toho, že budeš vypadat jako celebrita - jsou to například FDR v hotelu Delano, RecRoom v hotelu Gale, nebo Club 50 na padesátém patře hotelu Viceroy.

Výlety po Floridě

Z Miami se doporučuje procestovat nejen jižní Floridu - bažiny Everglades, jižní cíp Key West, Ft. Lauderdale, West Palm Beach a magické městečko zábavních parků Orlando, ale i nádherné západní města jako Ft. Myers, Naples, St. Petersburg a Tampa, které si zaslouží tvou pozornost.

Key West - Florida

Národní park Everglades, Florida

Užitečné informace

1. Letenky
Ceny letenek na Miami se pohybují od 500 do 1000 Kč v závislosti na termínu odjezdu, sezóny, předstihu, v jakém se letenka kupuje, a aktuální poptávky. K mezinárodní letence ti přísluší jedno zavazadlo do váhy 23kg, jedno příruční zavazadlo a jedna kabelka / taška na notebook. Nejlepší je vyhnout se letní sezóně - od cca. 20.6. do 20.8., kdy jsou ceny letenek nejdražší a počasí je nejžhavější a nejvlhčí, na co my Češi nejsme zvyklí, a přes den se ti nebude chtít opustit klimatizovaný pokoj, jedině pokud půjdeš na pláž do vlažné (teplé) vody
2. ESTA
Dnes se už do USA dá cestovat díky bezvízovému styku pouze přes autorizaci systému ESTA pokud jde o krátkou návštěvu do max.90 dní za účelem turismu, pracovní cesty nebo studia (ne více než 18h/týtdně). O bezvízový styk ESTA si umíš požádat online, nejpozději 48 hodin před odletem.
3. Co do zavazadla
Pokud se chystáš na Miami, co by si měl nechat doma, jsou spotřebiče jako holicí strojek, žehlička na vlasy nebo fén, protože ti s největší pravděpodobností nebudou fungovat kvůli rozdílnému napětí. Pokud si však bez těchto spotřebičů nevíš představit dovolenou, nezoufej, můžeš si je koupit velmi levně ve výprodejových obchodech. Miami má letní počasí během celého roku, nedoporučuji proto více než jeden svetr / bundičku a více než jedny dlouhé kalhoty. Poslední dobu mám zkušenost, že letecké společnosti nestíhají překládat zavazada a tak mohou přijít s 1-2 denním zpožděním. Velmi doporučuji sbalit do příručního zavazadla dostatek oblečení na 2 dny (spodní prádlo, tričko, krátké kalhoty, pantofle, plavky) aby tě taková skutečnost nezaskočila.
4. Konvertor
V Americe je jiné napětí než u nás. Pokud si chceš nabít telefon / notebook / tablet, budeš potřebovat konvertor do sítě. Můžeš si ho koupit ve většině elektro obchodů . Není třeba multi-konvertory na všechny sítě světa, úplně obyčejný konvertor, je často mnohem kvalitnější než ty komplikované. Na Miami si koupíš konvertor i v drogeriích CVS nebo Wallgreens a stojí kolem $ 5.
5. Cestovní pojištění
Přiznejme se, někdy zapomínáme na cestovní pojištění, nebo mu nepřikládáme důležitost. Nevyplatí se však zapomínat, pokud cestuješ na Miami, protože zde je extrémně předražená zdravotní péče. Obyčejná návštěva pohotovosti tě může vyjít na několik tisíc dolarů.
6. Hotovost
Podle imigračních úředníků se doporučuje mít při vstupu do USA min. $ 500 hotovost.Souhlasím s nimi, ale mít více hotovosti je podle mě zbytečné. Všechny kreditní a debetní karty se dají použít při platbě i na výběr z bankomatů. Navíc banky často nabízejí lepší kurz než směnárny.
7. Hostel, hotel nebo apartmán?
Ubytování je na Miami velmi drahá záležitost (podobně jako v NYC a San Francisku).Nejlevnější varianta je samozřejmě hostel, který tě vyjde od $ 20/noc při společných pokojích. Oblíbené ubytovny jsou Bikini Hostel, Hotel Freehand, Sobe Hostel nebo The Miami Hostel.
Hotelů je na Miami nespočet. Dobrá zpráva je, že v Americe se v jedné hotelovém pokoji většinou nacházejí dvě dvojité Queen postele.Pokud cestujete čtyři kamarádi a chcete ušetřit, může to být dobrá volba. Samozřejmě pro náročné se zde nacházejí i krásné hotely jako Seta nebo Fountaine Bleau, které určitě splní očekávání i pro  nejnáročnější hosty.
8. Auto nebo autobus
Miami Beach je malé město, pokud se ubytují na South Beach, auto ti na běžný přesun není třeba. Pokud si budeš chtít podívat město, můžeš použít místní autobus, který tě za $ 2.25 bude vozit, dokud z něj nevystoupí. Platí se přímo v autobuse v hotovosti a šofér nevydává. Pokud si líný, vem si Taxi. Ano jsou to ty slavné žluté taxíky. V Taxi se platí hotovostí a ceny jsou dostupné, jezdit taxíky po South Beach není luxus. V nabídce jsou i tzv.. shuttle busy (kyvadlová doprava), které posbírají turisty z hotelů South Beach a nosí je na vychytané turistická místa nebo na letiště. Samozřejmě na delší výlety auto budeš potřebovat.
9. Ceny, daně a spropitné
Na rozdíl od Evropy v Americe nejsou na cenovkách finální ceny. Priratáva se k nim ještě daň "Sales Tax", na Floridě je to 13,5%. Pokud jde o účet v restauraci, často se kromě daně priratáva k účtu rovnou i spropitné, které najdeš pod položkou "Service Charge" nebo "gratuito". Restaurace a bary na Miami mohou tuto položku rovnou započítává do účtu, není to však pravidlem. Je proto lepší zeptat se, zda je započteno spropitné, nebo ne. V případě, že si byl se službou spokojen, patří se nechat 18% spropitné. Slabší ale OK služba se hodnotí 15% a výborná služba se hodnotí 20% spropitným. K těmto číslům přihlížejme při platbě. Nenechat spropitné je v očích Američanů obrovská drzost a považují to za neuctivé chování.
10. Dresscode
K Miami bez pochyb patří i noční život. Noční vycházky zde však mají úplně jiná pravidla jako doma. Dostat se do klubů je někdy pořádně náročné. Kluby mají dresscode, od žen se vyžadují podpatky a šaty (krátké, sexy, koktejlové nebo letní šaty), od mužů košile a kalhoty případně tmavé rifle, sako nebo oblek. Pokud jste skupina několika lidí, záleží na poměru žen vs. mužů ideální 2:1. Nejlepší kluby si hlídají, koho pouštějí dovnitř, skupinu chlapů bez žen pustí jedině pokud mají jistotu, že tam utratí určitou částku (min. $ 500 - $ 2500 podle počtu mužů). Průměrná cena drinků v klubu se pohybuje kolem $ 20 a běžný vstup začíná od $ 30/os a mění se podle počtu lidí, kteří stojí před klubem a čekají na vstup (někdy i hodinu .). Vždy však "Doorman" (člověk u dveří) rozhoduje o tom, zda danou osobu pustí nebo nepustí dovnitř.

Pokud jsi dostal chuť na tuto okouzlující destinaci, sleduj aktuální nabídky dovolenkových balíčků s letenkami, ubytováním a Bahamským výletem již od 1399 Kč, nebo spoj příjemnou dovolenou s užitečným a přihlaš se rovnou na měsíční jazykový kurz angličtiny.Cena balíčku s letenkou, ubytováním a kurzem už od 2 249Eur

Žádné komentáře :

Okomentovat